מדוע יש צורך בשירותי אבטחת מידע?

תשתית ה – IT – ליבו של הארגון – היא מערכת מידע קריטית העלולה להיות חשופה למגוון כמעט אינסופי של פגיעות מכוונות או מקריות ע"י גורמים זדוניים מחוץ לארגון ולעיתים נדירות אף מתוכו.

כיום כבר ברור: אבטחת מידע היא לא רק עניין לאנשים לחוצים, ופריצות למחשבים הן ממש לא רק עניין הלקוח מתוך סרטי מדע בדיוני. יש סיבות לדאגה, אולם יש גם דרך להתמודד בהצלחה.

פגיעה במערכות המחשוב והמידע יכולה לבוא מבחוץ כאקט של ריגול תעשייתי ע"י גורמים מתחרים או אף לעיתים נדירות כמעשה של עובד ממורמר… אך אלה הם מקרים קיצוניים ונדירים.

שירותי אבטחת מידע מגינים מפני גורמים עויינים

התסריטים הנפוצים יותר הם של פגיעות מקריות ע"י גורמים מסחריים בארץ אך בעיקר בחו"ל המנסים לשעבד את התשתית לצורך הפצת דואר זבל ותוכנות ריגול.

פגיעה של גורמים עוינים התרים אחר כל מערכת מחשוב ישראלית, אליה הם מצליחים לחדור כחלק ממלחמת הסייבר הכוללת, המתנהלת בימים אלה, כנגד מדינת ישראל וחברות ישראליות בארץ ובחו"ל.

או פגיעה בתשתית הארגונית ע"י האקרים חובבים המבצעים פריצות אלה לצורך הוכחת יכולתם – לעיתים תוך כדי גרימת נזק בלתי הפיך למערכת.

אבטחת המידע שבידיים של עובדי הארגון

גורם סיכון נוסף לארגון מגיע בדמות עובדי הארגון עצמו הנושאים מחשבים ניידים, טאבלטים, טלפונים חכמים והתקנים אחרים המתחברים לרשת מבחוץ או נושאים עליהם מידע ארגוני רגיש. גם לבעיה זו נותנות מענה מערכות אבטחת המידע.

אבטחת מידע – אפגריידטק

עולם אבטחת המידע הוא עולם נרחב המשתנה בהתמדה – מלחמה בלתי פוסקת בין אנשי ה – IT לגורמים העוינים.

לצורך הצלחה בקרב זה, יש צורך במערכות חומת אש (Firewall) מתקדמות, מערכות ניטור ובקרה המתריעות ומגנות בזמן אמת על התשתית הארגונית.

מתן המענה לסכנות רבות אלה מוטל על מערכות אבטחת מידע ונהלי אבטחת מידע של בית העסק.

אבטחת מידע: זמן לדאוג לארגון

נגיד ואתם ארגון שעובד בסביבה תחרותית. מעבר לדאגה המובנת שהמתחרים ינגסו לכם בהכנסות, לכו תדעו מה עוד הם מסוגלים לעשות כדי להתעלות עליכם.

יתרה מזאת. לפעמים יש ארגונים עוינים אשר אורבים בפינה ומחכים לשעת כושר כדי לפגוע. כזה הוא וירוס כופר, למשל. לא מדובר בעניין קולנועי ובדיוני, אלא המציאות הכואבת שרבים כבר חוו.

וירוס כופר פירושו וירוס שנשלח ישירות למחשב ומסוגל לדרוש מכם כסף, ולא הם ישחררו את המידע החסוי שלכם או יזיקום לכם בדרכים אחרות. לא תרצו לעמוד במבחן הזה.

מעבר לזה, גם טרדות היום יום יכולות לבוא לידי ביטוי. אתם עלולים לקבל דואר זבל, לקבל וירוסים שכל תפקידם הוא להזיק למערכת, ועוד מושגים שכל תפקידם הוא לפגוע בכם בבטן הרכה.

לגמרי לגיטימי שתרצו להגן על המידע שלכם. במקרים רבים, המידע הוא הנכס הכי יקר לכם (ולא, למשל, נכס מוחשי). אז למה שלא תתנו לטכנולוגיה לעשות זאת בשבילכם?

?האם עשיתם מספיק לאבטחת המידע של העסק שלכם

ארגונים רבין עשויים להילכד בצרכים היום יומיים, ולמצוא את עצמם דוחים את המשימה הזאת שוב ושוב. דאגה לאבטחת מידע הינה עניין בתחתית סדר העדיפויות בעבור לא מעט ארגונים.

ועדיין, האם אתם יודעים בבירור שעשיתם די והותר בכל הקשור לשירותי אבטחת מידע? האם בכלל יש לכך שירותי אבטחת מידע? האם אי פעם דיברת עם איש IT או חברת מחשבים על מטרה זו ספציפית?

אם אתם מהססים במקצת במענה על השאלה, סימן שלא עשיתם מספיק. הדבר המומלץ ביותר הוא לפנות לחברה המתמחה בשירותי אבטחת מידע, לספר על פועלכם ולתת להם להוביל.

כמובן שלכל ארגון יש את הסכנות שלו וגם את המאפיינים שלו. חבילה של שירותי אבטחת מידע לארגון אחד היא לא בהכרח אותה החבילה לארגון אחר.

שלב המיפוי – השלב ההכרחי

אחד השלבים ההכרחיים בדרך הינו שלב המיפוי. מה הנכסים ברשותכם? מה הכמות שלכם? כמובן, מה התקציב שלכם?

מכאן, נתפרת על ידי חברת UPGRADE TECH החבילה בעבורכם.

אנחנו נעשה מעל ומעבר כדי לגבש את המדיניות בדרך המשוכללת ביותר אשר אפשר לבקש. ונעלה על כל הפרצות הפוטנציאליות, אשר חלקן נובעות מתוך טעויות של העובדים וחלקן בגלל תשתית לקויה.

בכל מקרה, שירותי אבטחת מידע הם עניין חיוני לארגון שלכם. הגורמים המזיקים משתכללים מדי יום ביומו, ולגמרי ברור שתרצו להיות צעד אחד לפניהם.

כמובן שזו גם המטרה שלנו. אנחנו עם האצבע על הדופק, מקשיבים לרחשי השוק ומפתחים בעבורכם את המערכת המנצחת.

קרא עוד – אבטחת תיבת האימייל שלך